BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie frakų istoriją

Frakai – tai iškilmingi vyriški drabužiai, turintys išties didelį populiarumą didžiosiose pasaulio valstybėse bei vis labiau populiarėjantys ir Lietuvoje. Taip, žinome kaip jie atrodo bei kodėl jie yra taip mėgstami, tačiau kaip frakai atsirado, kokia jų istorija? Būtent apie tai šiandien ir kalbėsime.

Frakų istorija prasidėjo prieš beveik 3 šimtmečius – XVIII amžiaus viduryje. Frakai kilo nuo standartinės karininkų uniformos, ką galima įžvelgti ir dabar, kadangi frakų stilistika iš dalies yra panaši į raitelių uniformos. 18-19 amžiaus stilistai pastebėjo, kaip karininkų uniformos pabrėžia vyrų vyriškumą bei stiprumą, ką nusprendė perkelti ir į kasdieniniam gyvenimui skirtus drabužius. Būtent tuomet ir buvo pradėti kurti frakai – prašmatnūs, vyriškumą pabrėžiantys šventiniai rūbai, kuriuos sparčiai pamėgo ne tik svarbios politinės personos, tačiau ir muzikantai bei aktoriai.

Dėvint įprastą kostiumą rekomenduojama būti pasitempusiam, o dėvint fraką tai yra tiesiog būtina. Norint, kad frako teigiamos savybės atsiskleistų, jį dėvintis vyras turi jaustis ne mažiau vertingas nei jo dėvimas frakas. Reikia ne tik būti pasitempusiam, tačiau ir pasitikinčiam savimi – tik tuomet frakas gali leisti puikiai atrodyti ne tik vyrui, tačiau ir su juo esančiai damai.

Nors frakai egzistuoja jau bene 300 metų, tačiau Lietuvoje juos populiarumu lenkia įprasti kostiumai. Veikiausiai taip yra dėl to, jog įsigyti kokybišką fraką Lietuvoje yra išties sudėtinga misija. Vis dėlto, net ir neradus aukštos kokybės frako Lietuvoje, jį įsigyti galite internetinėse visame pasaulyje garsių kompanijų parduotuvėse ar specializuotose aplinkinių valstybių salonuose, kas leis visus priblokšti pro frako medžiagą sklindančiu vyriškumu bei pasitikėjimu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą